Dzień Ziemi to wyjątkowe wydarzenie, którego celem jest świętowanie i docenianie Ziemi oraz promocja świadomości ekologicznej.Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”. Zgodnie z tym przesłaniem uczniowie naszej szkoły poznali historię tego dnia, przygotowali plakaty promujące postawę proekologiczną, posadzili w skrzynkach kwiaty oraz wysłuchali utworu w wykonaniu naszej absolwentki Zuzy Bar. W dzisiejszej uroczystości towarzyszyły nam Pani Burmistrz Anna Barysz oraz Pani Aleksandra Makówka. Obie Panie czynnie uczestniczyły w obchodach Dnia Ziemi. Na zakończenie wszystkim wręczono medal Przyjaciela Ziemi. Dziękujemy Pani Burmistrz za słodki poczęstunek, nauczycielom i uczniom za przygotowanie dekoracji, plakatów, sadzonek, „Mrówce” za doniczki, podstawki, ziemię i zestawy „Mały ogrodnik”. To był bardzo udany dzień.