14 października w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zaprosiliśmy uczniów do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Narodowe Czytanie” pod patronatem Prezydenta RP. Twardawska publiczność była świadkiem niezwykłych interpretacji utworów Adama Mickiewicza: klasa piąta przygotowała scenkę do ballady „Powrót taty”, a szóstoklasiści wykorzystali teatrzyk kamishibai (z pięknymi ilustracjami p. Heleny Opaczek), by przybliżyć historię Pana Twardowskiego zaprezentowaną w tekście „Pani Twardowska”. Spotkanie z twórczością narodowego wieszcza zakończyła „Rękawiczka” i brawurowy występ p. Dyrektor,p. H.Opaczek i p. D. Kruka. Widzowie nagrodzili wszystkich gromkimi brawami. Sami też musieli zmierzyć się z zadaniami – quizem, zagadkami i stworzeniem portretu Mickiewicza.