Obchody dnia Św.Marcina stały się już tradycją w Twardawie. Tegoroczne celebrowanie tej uroczystości połączyliśmy ze wspomnieniem św. Brychcego. Dlaczego? Z trzech powodów. Po pierwsze, jak głosi legenda był on uczniem św.Marcina, potem drugie wspomnienie o tym przypada dokładnie 13.11, a po trzecie jedyny kościół w Polsce pod wezwaniem św Brychcego znajduje się tak blisko nas ,w parafii Gościęcin. Po nabożeństwie, animowany film wprowadził nas w życie św. Marcina ,następnie uczennice klasy 8 Zuza Buchta I Emilia Kurowski odczytały legendę I wiersze o…rogale autorstwa naszych dzieci . Potem w asyście Św. Marcina na białym koniu, orkiestry,stada”gąsek ruszyliśmy pochodem do straży. Przy ognisku delektowaliśmy się pysznymi rogalami ( wypieki twardawianek) kawką, kiełbaskami. Na uroczystości gościła Pani Anna Barysz – Vice Burmistrz Głogówka,która wszystkich uczestników obdarowała opaskami odblaskowym. Było smacznie ,wesoło i …bezpiecznie. Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie całej uroczystości,Zuzi Buchcie i Wiki Wojciechwskiej za ogromnie zaangażowanie, księdzu Proboszczowi za nabożeństwo, Państwu Bar i uczniom za część artystyczną ,a Pani Burmistrz za obecność i prezenty. Do zobaczenia za rok.