Samorząd szkolny

PrzewodniczącyVanessa Siwy

ZastępcaZuzanna Bar

SkarbnikMichał Mucha

Inicjatywy samorządu szkolnego na rok 2016/2017:

Zadanie Działanie
Wybory do samorządu szkolnego Na początku września odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Na ten rok szkolny samorząd został wybrany w składzie; Przewodniczący: Vanessa Siwy, Zastępca: Zuzanna Bar, Skarbnik: Michał Mucha.
Narodowy Dzień Niepodległości Dnia 12 listopada wraz z klasą VI oraz z pomocą samorządu zorganizowany został Narodowy Dzień Niepodległości. Wraz z Panią dyrektor Agatą Trzaskowską oraz uczniami wszystkich klas przygotowana została akademia z okazji 11 Listopada.
Andrzejki szkolne Jak co roku w naszej szkole odbyła się impreza andrzejkowa. Samorząd szkolny wraz z pomocą uczniów klas II, V i VI, przygotował wróżby i zabawy.
Mikołajki szkolne W naszej szkole zostały zorganizowane Mikołajki. Uczniowie stworzyli paczki mikołajkowe i nawzajem się nimi obdarowali.
Kalendarz adwentowy Na początku grudnia, stworzony został specjalny kalendarz adwentowy w kształcie choinki. Każdego dnia grudnia uczniowie na przemian otwierali drzwiczki kalendarza w których znaleźć mogli karteczkę z zadaniem do wykonania lub smakołykiem.
Wigilia szkolna W naszej szkole odbyła się wigilia szkolna. Samorząd szkolny oraz uczniowie klasy III i klas IV-VI brali czynny udział w organizacji. Wszyscy składali sobie życzenia i śpiewali kolędy.
Gazetka szkolna Samorząd Szkolny wraz z uczniami klas V-VI stworzył gazetką szkolną, która znajduje się w szkolnym korytarzu na 1 piętrze. Uczniowie na bieżąco aktualizują gazetkę w ciekawe treści.
Bal karnawałowy W naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Samorząd szkolny oraz uczniowie klas IV-VI brali czynny udział w organizacji. Uczniowie poprzebierali się w przeróżne stroje i chętnie brali udział w zabawach i konkursach.
Działania dodatkowe
  • Na przełomie listopada i grudnia przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Do zbiórki pieniędzy przystąpili uczniowie wszystkich klas. Zebrane pieniążki trafią do najbardziej potrzebujących domów dla dzieci, domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych. Uczniom klas gratulujemy dobrego serca i umiejętności dzielenia się z innymi.
  • Przez cały rok zbieramy też plastikowe nakrętki, za które zakupiony zostanie sprzęt rehabilitacyjny dla osób potrzebujących. Zachęcamy do zbierania korków, gdyż dochód z ich sprzedaży z pewnością ułatwi komuś życie.
  • Zbieranie baterii (cały rok)

Opiekunem samorządu szkolnego jest :

Pan Denis Kruk

Rzecznik Praw Dziecka i Ucznia w województwie opolskim:

Liliana Bisowska
starszy wizytator
Wydział Wspomagania i Strategii Edukacyjnej

Adres:
Kuratorium Oświaty w Opolu
ul. Piastowska 14
pok. 606
tel. 77/ 45 24 575