Klasa II w tym roku szkolnym również bierze udział w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM – CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI. Poznajemy zawody. Podczas pracy z pierwszym modułem „Podróże małe i duże” ,poznaliśmy lekturę „Pilot i ja”. Zaczęliśmy od uzupełnienia swoich lekturników informacjami oraz rysunkami związanymi z lekturą. Kolejno wybraliśmy zadanie z zakładkami do książek. Każdy z nas najpierw zaprojektował swoją zakładkę a później przystąpił do jej wykonania. Kolorowe zakładki uczniowie zabrali do domów i podarowali swoim bliskim. W klasie stworzyliśmy także własne pudełko lektur , do którego włożyliśmy różne przedmioty ,które nawiązywały do naszej lektury. Był to samolot, kredki, blok, helikopter, okulary oraz obrazki związane z zawodem pilota.

Na zakończanie wykonaliśmy kilka zadań z scenariusza „Podróże małe i duże” Utworzyliśmy dwie grupy detektywistyczne. Każda z grup wybrała dla siebie nazwę oraz lidera. Następnie w każdym biurze detektywistycznym powstał rysopis poszukiwanego – pilota. Za pomocą narzędzi multimedialnych uczniowie wyszukali atrybuty wybranego przez nas zawodu i narysowali je na kartkach. Obejrzeliśmy również film edukacyjny o pracy pilota. Na podsumowanie zajęć uzupełnione zostały lekturniki dotyczące zawodu pilota. W taki oto ciekawy sposób poznaliśmy zawód pilota.