Z wiekiem nabywamy doświadczenia, zmieniają się nasze priorytety, ale to nie oznacza, że mamy przestać się bawić, cieszyć zyciem. Bez względu na wiek jeszcze wiele dobrego i miłego może się zdarzy. Przykładem na to, że wiek to tylko liczba są wspaniali, dojrzali ludzie z Senior Vigoru, gdzie mieliśmy zaszczyt gościć. Występy naszych uczniów i przedszkolaków spotkały się z wielkim aplauzem Seniorów. Były tańce, wiersz, śpiew, scenka rodzajowa i gra na skrzypcach. Szczególnie występ Zenka i Alicji Majewskiej (w obu rolach Pascal Siwy) wywołał uśmiech na twarzach Seniorów. Po wizycie udaliśmy się do Izby Śląskiej, która mieści się w SP nr 2 w Głogówku. Uczniowie klasy 8 w/w szkoły przenieśli nas w czasie i przestrzeni. Była to wspaniała lekcja historii. Nastepnie swoje kroki skierowaliśmy do Obserwatorium Miasta, gdzie pan Aleksander Devosges Cuber w niebywale ciekawy sposób przybliżył nam wiedzę na temat zgromadzonych tam eksponatow. Potem udaliśmy się do Muzeum Regionalnego na wystawę prac młodych artystów, którzy brali udział w projekcie organizowanym przez SP nr 1 w Głogówku „Pejzaże Miasta „. Wyjazd zakończyliśmy pysznymi lodami i zabawą w ogródku Jordanowskim.To był intensywnie przeżyty dzień.