Czy wiedzieliście, że rasa psów husky pochodzi z Syberii? A może słyszeliście o ogromnych, syberyjskich płatkach śniegu, które mogą osiągać nawet 30 cm średnicy? Te i inne ciekawostki dotyczące wspomnianej krainy geograficznej poznała na przestrzeni ostatniego tygodnia nasza świetlicowa drużyna. Uczniowie po zapoznaniu się z licznymi informacjami wykonali szereg działań, które pozwoliły im zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce. Prezentacja dała sposobność do tego, by się przekonać, które z ciekawostek utkwiły świetliczakom w pamięci. Poza tym zaprojektowaliśmy według naszych szalonych pomysłów wagoniki, które-doczepione do lokomotywy-pozwoliły nam na odbycie podróży koleją transsyberyjską, pokonując aż 8 stref czasowych a przy okazji podziwiając piękno zmieniającego się na przestrzeni ponad 9 tyś. kilometrów krajobrazu. Wykorzystując technikę pracy węglem, stworzyliśmy także wyjątkowe ilustracje z podobizną tygrysa syberyjskiego-gatunku zagrożonego wyginięciem. Finałem naszych zimowych wojaży stały się syberyjskie igrzyska, w czasie których dzieci zaprezentowały się m.in .w takich dyscyplinach jak: ubieranie i rozbieranie zimowej odzieży na czas, bieg na nartach, bitwa na śnieżki ,wyścig saneczkarski, przejście przez krę oraz budowanie bałwana. I parafrazując słowa znanej, dziecięcej piosenki, rzec możemy śmiało: ” Hu,hu,ha/ Hu,Hu, ha/Zima wcale nie jest zła”.