W dniu 13 marca 2017 r. przedszkolaki wraz z uczniami klasy pierwszej wybrali się na wycieczkę do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Twardawie. Na miejscu przywitał wszystkich pan Janek, tato Piotrka, który chętnie opowiedział dzieciakom o swoim zawodzie. Pan Janek zaprezentował wyposażenie wozu strażackiego oraz elementy ubioru strażaka. Przez chwilę przedszkolaki mogły zostać prawdziwymi strażakami, przymierzając strój lub wsiadając do wozu strażackiego. Ponadto wspomniano o zasadach bezpieczeństwa i sytuacjach, w których należy zawiadomić panów strażaków. Na koniec wizyty wykonano pamiątkowe zdjęcie, a pan Janek rozdał dzieciom kolorowanki, na których znajdowali się strażacy podczas pracy. Dzieci były zachwycone pracą strażaka, a pan Janek zrobił na nich ogromne wrażenie.

Dziękujemy panu Jankowi oraz państwu Fiertel za profesjonalną organizację spotkania.