Przełom września i października był niezwykle pracowity dla naszej społeczności. Mianowicie już od samego początku roku szkolnego przedszkolaki wraz z klasą I wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Wykopki talentów”, którego celem było pokazanie, że teatr można tworzyć wszędzie a rekwizyty i lalki można zrobić ze wszystkiego. Szczególnie istotne było współuczestnictwo z dziećmi z gmin ościennych tj. Reńska Wieś czy K-Koźle. Projekt zakładał warsztaty edukacyjno-teatralne dla rodziców i nauczycieli pt. „Wychowawcza rola pacynki w procesie wychowawczym”, spotkanie z aktorem w ramach lekcji teatralnej „Narodziny lalki”,warsztaty plastyczne dla dzieci „Eko-pacynka”, finałowe spotkanie przedszkolaków w kozielskim Domu Kultury, połączone z występami i wystawą zdjęć – galeria działań dzieci ze swoimi rodzicami a także udział w spektaklu „Literki” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora. Otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający nasz czynny udział w tym przedsięwzięciu.