Z końcem stycznia w twardawskim przedszkolu odbył się Wielki Bal! Od samego rana do sali przybywali różni goście tacy jak : policjanci, strażak, spiderman, Batman, Elza i Anna, biedroneczki, Kot w Butach, Kubuś Puchatek i wiele innych. Oficjalne rozpoczęcie balu nastąpiło po śniadaniu. Wszyscy goście zostali zaproszeni do drugiej sali, która ku ich zdziwieniu zamieniła się w ,,magiczną krainę”- pełną balonów, serpentyn, łańcuchów i nietypowych postaci. W tym czasie, jak w bajce o Kopciuszku zegar wybił godzinę. W tym przypadku była to 9:00, a więc czas rozpocząć wspólną zabawę. Goście zaprezentowali swe stroje, tworząc korowód przebierańców. Następnie brali udział w różnych zabawach, tańcach i konkursach z nagrodami. Oprócz tego zostali wprowadzeni w świat tradycji karnawałowych. Oczywiście wybrano też króla i królową balu, którzy zaprezentowali nam piękne tańce. Niespodzianką była także wizyta słynnej Myszki Miki, która razem z nami uczestniczyła w zabawach. W tym dniu wszyscy bawili się wyśmienicie. Przedszkolaki już nie mogą doczekać się kolejnego balu, dlatego wołają:

Gdy karnawał jest już z nami,
Wszyscy wesołe buzie mamy.
Bardzo chętnie się przebieramy
I w różne postacie zamieniamy.

W czasie balu świetnie się bawimy
I pięknie tańczymy.
Bardzo ten czas lubimy,
Dlatego gdy się skończy to za nim tęsknimy

Gdy karnawał już przemija,
Smutna to dla nas chwila.
Lecz czekać będziemy cierpliwie
I wołać będziemy do ciebie:

Przyjdź Panie karnawale
z nami na wesołe spotkanie
Będziemy bawić się i tańczyć
Panie karnawale, przyjdź!

W tym dniu braliśmy udział w małym projekcie z serii Poszukiwacze Przygód, proponowanym przez czasopismo ,,Bliżej Przedszkola”. Korzystając z zabaw proponowanych przez wydawnictwo, nauczyciele wprowadzili nas w krainę tańca. W nagrodę za wspólną zabawę otrzymaliśmy dyplomy.