Pasowanie i Dzień Nauczyciela w naszej szkole

18 października bieżącego roku okazał się dniem wyjątkowo bogatym pod względem występów artystycznych i towarzyszących im wrażeń. Punktualnie o godzinie 10.00 sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi przedszkolakami, uczniami, nauczycielami oraz zaproszonymi na tę okoliczność rodzicami. Jako pierwsze zaprezentowały się wdzięcznej urody, urocze „Żabki”. Nasi milusińscy zaśpiewali skoczne piosenki, wygłosili krótkie wierszyki i z gracją, której pozazdrościć mógłby im niejeden płaz, zademonstrowali swoje umiejętności taneczne. Żelaznym punktem uroczystości było oczywiście uroczyste pasowanie, które dla kilkorga dzieci okazało się tak wielkim przeżyciem, iż ze wzruszenia popłynęło nawet kilka łez.

Po „Żabkach” na scenę wkroczyły w rytmach „Różowej Pantery” pierwszaki, które nie tylko zaprezentowały się w tańcu współczesnym, ale również w krótkich kwestiach podkreśliły ważną rolę edukacji. Pierwszoklasiści- oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej -po złożonym ślubowaniu, niezbędnym pasowaniu oraz otrzymaniu drobnych upominków zwolnili miejsca uczniom klasy VII, którzy bardzo szybko zawładnęli sceną i niczym urodzeni konferansjerzy poprowadzili program z okazji Dnia Nauczyciela. Był czas na żarty i refleksję, a wszystko to utrzymane w dobrym tonie.

Z wielką radością czekamy na kolejne uroczystości, wyrażając nadzieję, że i one dostarczą nam tak pięknych, pozytywnych emocji, jakich doznaliśmy w owe czwartkowe, październikowe przedpołudnie.