19 września (czwartek) wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wyznaczonymi opiekunami udali się po trzeciej lekcji do Głogówka. Pierwszym punktem programu były niezwykłe zajęcia prowadzone przez przedstawicielki z Centrum Nauki Kopernik. Aby wziąć w nich udział, musieliśmy wejść do niepozornie wyglądającego a kształtem przypominającego kopułę namiotu, który odkrył przed nami niesamowity widok naszej galaktyki. Spoglądając w górę, obserwowaliśmy wspaniałe konstelacje gwiazd, odszukiwaliśmy określone ciała niebieskie. Odbyliśmy wirtualną podróż na Marsa, Wenus i Saturna. W trakcie tej 40- minutowej projekcji niebo zdawało się być na wyciągnięcie ręki, a ochom i achom nie było końca jeszcze długo po opuszczeniu mobilnego planetarium. Następnie klasy młodsze (1-4) udały się do muzeum na zajęcia plastyczne o tematyce jesiennej, a starsi uczniowie skierowali swe kroki do domu kultury. Tu wzięliśmy udział w warsztatach muzycznych zatytułowanych „Beethoven na zachętę”. Dzięki udanej prelekcji i wspólnemu muzykowaniu przekonaliśmy się, że mistrz muzyczny mimo że tak odległy, jak na czasy, w których komponował, może żyć także we współczesnej sztuce, nie tylko muzyce, ale również malarstwie czy tańcu.