18 września bieżącego roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Emotikona. Tego dnia kolorem, który zdecydowanie zatriumfował w klasach i na szkolnych korytarzach był zdecydowanie żółty. Uczniowie w doskonałych nastrojach ochoczo włączyli się do akcji. Koszulki z nadrukami emoji, tematyczne maskotki i wszelkie emotkowe gadżety były wyraźnym dowodem na to, że pierwsze zadanie z listy przeróżnych konkurencji  dzieci wykonały wzorowo. „Wesołki”, „Smuteczki” i „Zaskakusie” – trzy utworzone losowo drużyny- zawzięcie rywalizowały o tytuł mistrza. Na każdej kolejnej przerwie przedstawiciele grup wykonywali określone zadania. Nie zabrakło układania puzzli na czas, zbierania rozmieszczonych na terenie szkoły tematycznych żetonów, wymyślania sytuacji, które wywołują określone emocje, odgadywania znaczenia wylosowanych emotikonów, czy też odbijania w parach żółtego balonika. Wszyscy bawili się znakomicie, a  nagrodą za aktywny udział w całym przedsięwzięciu było słodkie co nieco i emisja filmu animowanego „Emotki”. Aby dobra energia  spłynęła także na rodziny uczniów, na zakończenie dnia nasi wychowankowie zabrali do domu balonik… chyba oczywiste, że żółty.