Co to jest niepodległość? Na to pytanie, w przeddzień Święta Niepodległość odpowiedzi szukali nasi uczniowie i przedszkolaki. Tworzyli własne „drzwi do wolności”, układali kształt Polski z biało-czerwonego łańcucha, rozwiązywali konkursy historyczne, obejrzeli film ukazujący trudną i burzliwą historię naszego kraju, odśpiewali hymn narodowy oraz pieśni patriotyczne. Licznie brali udział w gminnym konkursie plastycznym. „Poszukiwania” odpowiedzi na to trudne pytanie znaleźli w zasięgu ręki, bo niepodległość to polska szkoła, polska mowa, to tolerancja, akceptacja, empatia i wolność. Uświadomiliśmy sobie, że „wolność nie jest rzeczą, którą można dostać w prezencie, i że u jej podstaw leży odwaga.Dziękujemy wszystki nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i przygotowanie obchodów Dnia Święta Niepodległość.