Działania profilaktyczne, czyli zapobieganie, zdobywanie wiedzy, szukanie odpowiedzi na ważne pytania to niebywale istotne działania. Nasza szkoła z inicjatywy Pani Beaty Gabor rozpoczęła akcję pt. „O dziewczętach dla dziewcząt”.

W ramach tej kampanii odbyło się spotkanie z naszą szkolną pielęgniarką Panią Ewą Szlotawą, która poruszyła niezwykle ważne kwestie dla dziewcząt, odpowiadała na nurtujące je pytania. Na zakończenie spotkania wszystkie dziewczynki z klas 4-8 otrzymały mini-zestaw środków higienicznych umieszczonych w pięknej kosmetyczce. Dziękujemy inicjatorce i prelegentce.

Następne warsztaty w ramach współpracy z Gminą Głogówek „Poczucie własnej wartości- wierzę, że potrafię ” dla klasy 8 jeszcze przed nami.