21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i pozdrowień. Z tej okazji uczniowie klasy VIII przygotowali Szkolny Dzień Życzliwości. Spośród wszystkich obecnych uczniów wylosowano 4 grupy, które brały udział w rozmaitych konkurencjach, m.in. wykreślanka, na której uczniowie mieli za zadanie znaleźć jak najwięcej miłych określeń, kalambury- przedstawienie różnych sytuacji, w jakich można pomóc drugiej osobie, także dokończenie myśli, jak np. „Co zrobisz, gdy zobaczysz smutną osobę” oraz wypisanie na karteczkach- „liściach” jak najwięcej życzliwych zwrotów, którymi możemy dzielić się z innymi, sprawiając im tym przyjemność. „Liście” te zawisły na drzewie życzliwości. Liderzy grup za każde dobrze wykonane zadanie otrzymywali odznaki życzliwości. Uczniowie obejrzeli też krótki filmik przedstawiający sytuację, w której możemy pomóc drugiej osobie. Na zakończenie wybrano spośród naszych uczniów „królową i króla życzliwości”. Wszyscy otrzymali gromkie brawa za aktywny udział w tym szczególnym dniu. Laureatom plebiscytu życzliwości serdecznie gratulujemy! Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom wokół nas. Bądźmy życzliwi na co dzień!!