Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Dzięki inicjatywie uczniowie już na poziomie szkoły podstawowej mogą nabyć wiedzę i umiejętności przydatne w późniejszej pracy naukowej i zawodowej, doprowadzi do „upraktycznienia” procesu edukacji.Aby osiągnąć zamierzone cele, nauczyciele naszej szkoły i Szkoły Podstawowej im.siostry Anny Kaworek w Biedrzychowicach szkolili się w obsłudze drukarki 3D,oprogramowaniu,projektowaniu i wdrażaniu projektu.