Lektura nie musi być nudna!Wiedzą o tym doskonale uczniowie naszej szkoły, którzy omawianie wskazanych dzieł literackich kończą z reguły jakąś niecodzienną aktywnością. W jednym paluszku mamy lapbooki, lektury w pudełku, komiksy czy opowiadania twórcze. Tym razem postanowiliśmy zmierzyć się z grą planszową stworzoną na motywach „Hobbita…” R.R.Tolkiena. Szóstoklasiści-realizując powyższe zadanie- spisali się wzorowo. Zaprojektowali wspaniałe planszówki z dodatkowymi bonusami i utrudnieniami. Nie mogło również zabraknąć partyjki, by sprawdzić, czy wszystko działa w praktyce. Ich trud nie poszedł na marne-zyskali nie tylko oceny, ale także świadomość, że owa spuścizna posłuży z pewnością młodszym koleżankom i kolegom, którzy w przyszłości przystąpią do omawiania tej jakże fascynującej lektury Takie działania warto wspierać i doceniać!