Dzisiaj w Centrum Kultury mieliśmy przyjemność uczestniczyliśmy w podsumowaniu I Międzyszkolnego Projektu „Ocalić od zapomnienia”. Po ponad miesięcznym przygotowaniu obejrzeliśmy prezentacje wszystkich zaangażowanych szkół ,przeplatane wyjątkowymi wykładami pana dr Piotra Bujaka oraz pani Kingi Markowskiej.Wszystkie grupy projektowe doskonale się spisały ,powstały prawdziwe perełki,które pokazały nam jak ważna jest historia ludzi,szkół czy tez tzw. zwykłych przedmiotów.To spotkanie utwierdziło nas w przekonaniu,ze warto znać historię, gdyż „ci , którzy nie znają swojej historii ,są skazani na jej powtarzanie”Gratulujemy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Racławicach Ślaskich pomysłu,organizacji i wspaniałego występu. Dziękujemy naszym uczniom klasy 6 Lenie Wygodzie,Walerii Gabor, Aleksandrowi Pawelczykowi,Bartkowi Rudziakowi oraz pani Anecie Krol za świetne odegranie scenki pt”Szkoła dawniej i dziś” Pani Krystynie Łyskaniuk za wywiad, panu Denisowi Krukowi za pomoc w scaleniu całości. Podziękowania należą się także opiekunowi grupy pani dyrektor Agacie Trzaskowskiej oraz pani Helenie Opaczek za dopracowanie z uczniami wywiadu.