„Światowy Dzień Ziemi- Planeta vs. Tworzywa Sztuczne”- to hasło tegorocznego święta ekologicznego, które dziś obchodziliśmy w szkole i przedszkolu. Na korytarzach powstały tematyczne gazetki, uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli prezentację multimedialną, przypomnieli sobie zasady, jak być „eko” na co dzień, następnie przeszliśmy do zajęć praktycznych, tradycyjnie już sadząc piękne, kolorowe kwiaty do donic, które będą cieszyć oko na naszym szkolnym podwórku. Przedszkolaki również podeszły do tematu ekologii bardzo poważnie, tworząc wspólnie KODEKS MAŁEGO EKOLOGA, biorąc udział w ekologicznych zabawach i konkurencjach, w nagrodę otrzymując odznakę PRZYJACIELA PRZYRODY, a także wspólnie w grupie tworząc prace plastyczne. Podsumowaniem dnia były również zajęcia praktyczne, a mianowicie sprzątanie placu zabaw. Dbajmy wszyscy o naszą planetę- każdego dnia!