Mała Akademia Wiedzy 2016/2017

by

Kategoria 2016-2017,Aktualności,Innowacje

Opublikowano 21 czerwca 2017

Rok szkolny 2016/2017 poświęciliśmy na tematykę …podroży .

Inaugurację MAW rozpoczęliśmy od projekcji filmu pt. „Henryk Żeglarz” , który zainspirował uczniów do dyskusji na temat korzyści i zagrożeń płynących z podróżowania

Na następnych zajęciach nasi „podróżnicy” wykonywali ćwiczenia „palcem po mapie” . Celem było odszukanie i nazywanie wszystkich kontynentów, wyszukiwanie stolic poszczególnych państw, tworzenie najdogodniejszych połączeń komunikacyjnych, itd.

Kolejne zajęcia przeznaczono na ćwiczenia z globusem i mapami świata. Zajęliśmy się też magnetyzmem Ziemi .W ramach tego spotkania przeprowadziliśmy szereg doświadczeń z magnesami.

Na czwartym spotkaniu w ramach MAW uczniowie poznawali siatkę geograficzna. Wycinali południki i równoleżniki na pomarańczach i mandarynkach. Te „pachnące” zadania mocno podziałały na wyobraźnię „naukowców”

Kolejny etap MAW ,to podróż po naszej miejscowości z mapą ,która sami stworzyliśmy.

Podsumowaniem MAW była „podróż” nad rzekę Stradunię.

Wszystkie zajęcia, które odbywały się w 5 piątków po zajęciach lekcyjnych odnotowaliśmy w naszych indeksach . Już teraz czekamy na kolejne spotkania w nowym roku szkolnym . Ciekawe ,co teraz będzie motywem przewodnim.