Profesor Miodek Patronem innowacji – 2016-2017

by

Kategoria 2016-2017,Innowacje

Opublikowano 19 czerwca 2017


14.06 2017 r napisaliśmy do Pana Profesora Miodka prośbę o objecie patronatem naszej innowacji …

Szanowny Panie Profesorze ,

Jesteśmy uczniami Szkoły Podstawowej .Nasza niewielka szkółka znajduje się miejscowości Twardawa ,która leży w województwie opolskim ,koło Głogówka. W naszej placówce bardzo wiele się dzieje. Mamy własny zespól muzyczny ,złożony z rodziców uczniów i nauczycieli, działa „Mała Akademia Wiedzy”. Nasi koledzy osiągają wysokie lokaty w wielu konkursach( międzynarodowych ,ogólnopolskich , wojewódzkich i gminnych) min.: Kangur matematyczny, Bóbr informatyczny, Olimpus, Olimpusek. Alfik itd.

W naszych domach często mówimy gwarą , dlatego nauczyciele postanowili pomóc nam wzbogacić nasze słownictwo. Efektem tego jest wprowadzenie innowacji – „Bądź jak prof. Miodek” .Pozwoliliśmy sobie na taką „nazwę’ ,gdyż Pan Profesor jest dla nas największym autorytetem w dziedzinie językoznawstwa i w przyszłości chcielibyśmy choć w niewielkiej części „dorównać ” Panu.

Nasz projekt polega na tym ,ze co dwa miesiące otrzymujemy zestaw wyrazów rozpoczynających się od kolejnej litery alfabetu (młodsze dzieci 10, starsi-15). Samodzielnie wyszukujemy znaczenie wyraz ów, synonimy, antonimy ,a po dwóch tygodniach wypełniamy test . Uczeń ,który bezbłędnie wykona zadanie ,otrzymuje tytuł „Profesorka” .Osoba, która poprawnie wypełni wszystkie testy na koniec roku automatycznie uzyskuje tytuł „Profesora Miodka”. Nie oznacza to ,że inni mają zamkniętą drogę do tytułu. Wszyscy chętni uczniowie otrzymują szanse na uzyskanie tytułu „Profesora Miodka” ,biorą udział w teście końcowym.

Ta innowacja bardzo wzbogaciła nasze słownictwo, dlatego zwracamy się, do Pana Profesora, z prośbą o objęcie patronatem naszego przedsięwzięcia .Równocześnie serdecznie zapraszamy do naszej szkoły na inauguracyjne rozpoczęcie kolejnej edycji innowacji „Bądź jak prof.

Miodek” we wrześniu 2017 roku.

Byłby to dla nas wielki zaszczyt. Z góry dziękujemy.

 

Z poważaniem

Uczniowie Szkoły podstawowej w Twardawie

 

W odpowiedzi otrzymaliśmy…

 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie z Twardawy! Z ogromną radością i sympatią do Was odebrałem skierowane do mnie słowa – jakże miłe! Z całego serca za nie dziękuję. Oczywiście, bardzo chętnie obejmę patronat nad całym Waszym przedsięwzięciem. Z przyjazdem będzie trudniej, bo cały kalendarz na wrzesień i październik mam wypełniony po brzegi – zwłaszcza wykładami inauguracyjnymi na różnych uczelniach w Polsce. Pozdrawiam najserdeczniej i wyrazy szacunku przesyłam Jan Miodek

Jest nam niezmiernie miło, że Pan Profesor wyraził zgodę na patronat. Teraz czekamy na Jego odwiedziny w naszej szkole.


Dodaj komentarz