26 września to międzynarodowy Dzień Języków Obcych. To świetna okazja by rozpocząć swoją przygodę z jednym z nich. Podobno 15 minut dziennie wystarczy, aby po 3 miesiącach komunikować się w wybranym języku obcym.

W naszej szkole także obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Przygotowywaliśmy się do niego już od co najmniej tygodnia. Wcześniej każda z klas wylosowała swój kraj europejski, o którym należało zebrać jak najwięcej informacji i ciekawostek, które to należało umieścić w formie collage na przygotowanym wcześniej wagonie, tworzącym skład pociągu do Europy.

Dzisiaj 26.09.2023 na czwartej i piątej godzinie lekcyjnej spotkaliśmy się wszyscy, aby zapoznać się z ciekawostkami na temat języków obcych. W dalszej kolejności nastąpiły prezentacje państw, quiz a następnie długo wyczekiwana degustacja potraw przygotowana przez rodziców.
Było pysznie i kolorowo!
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, rodzicom oraz uczniom za ciekawą lekcję kulturoznawstwa.