Ten,kto żyje, widzi dużo, ten, kto podróżuje, widzi więcej „.
W miniony poniedziałek uczniowie klas 4-8 udali się na długo wyczekiwaną wycieczkę. Pierwszego dnia odwiedziliśmy dawną stolicę Polski. Byliśmy m.in.na Wawelu, w Sukiennicach czy Kościele Mariackim. Przespacerowaliśmy się Plantami, zaglądając w miejsca, gdzie kształciła się przed wiekami ówczesna młodzież, a i dziś kwitnie tam studenckie życie. Następnie kroki swe skierowaliśmy ku Bramie Floriańskiej, kierując się na Barbakan, a stamtąd ku Pomnikowi Grunwaldzkiemu na placu Jana Matejki. Naszym towarzyszem był pan Mateusz, który z niebywałym zaangażowaniem i niezwykle wyjątkowy sposób przez prawie 4 godziny snuł opowieść o absolutnie wyjątkowych miejscach, obiektach i ludziach związanych na przestrzeni wieków z fantastycznym Krakowem. Następnie udaliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce. Spędziwszy pod ziemią prawie 3 godziny, poznaliśmy historię i dzieje tego wyjątkowego miejsca. Diabelski zjazd, halit czy kalafiory -od dziś nazwy te nie brzmią już dla nas enigmatycznie. To był świetny czas, bo wykorzystaliśmy go, łącząc przyjemne z pożytecznym.
Drugi dzień wycieczki był nie mniej ciekawy. Można by rzec, że dla wielu stanowił przysłowiowy „gwóźdź programu”- najważniejszą atrakcję dwudniowego wyjazdu. Zaraz po śniadaniu udaliśmy się do Zatoru. Energylandia i jej atrakcje zrobiły na nas duże wrażenie.
Czy wycieczkę można zaliczyć zatem do udanych? Niewątpliwie tak! Dopisała pogoda, humory, towarzystwo. Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia. To była fascynująca przygoda i… już czekamy na kolejną.😉